Pl / En
Lokalizacja
Warszawa, Polska
Autorzy
MFRMGR Architekci
Zespół
Marta Frejda, Michał Gratkowski, Jakub Róziewicz, Klaudia Zyza
Zdjęcia
Grzegorz Sztybel
Status projektu
zakończony w 2015
Powierzchnia
245 m²
Rok
2015
Udostępnij
2015

Ztudio

siedziba firmy zajmującej się dźwiękiem

Siedziba firmy zajmującej się produkcją dźwiękową do reklam i filmów to miejsce szczególnie gwarne. Przecinają się w nim drogi wielu osób aktorów, lektorów, klientów oraz zespołu pracowników. Tak samo przenikają się ścieżki dźwięków z obrazem w lektorkach i pokojach montażowych. Dużo się dzieje. Cały ten zgiełk trzeba jakoś okiełznać i uporządkować – podzielić, aby praca i przerwy między nagraniami były komfortowe. W projekcie zaproponowano nowy logiczny podział funkcjonalny przestrzeni zarówno do pracy jak i nieformalnych spotkań.

 

 

 

Główne zadanie projektowe polegalo na stworzeniu reprezentacyjnej uporządkowanej strefy wejściowej – dużej przestrzeni wspólnej. Siedziba firmy mieści się w szeregowym domu z lat 80., o dość słabo doświetlonym i niskim wnętrzu.

Na parterze na nowo zaprojektowana została przestrzeń wejściowa z recepcją, szatnią oraz miejscem do spotkań dla wielu osób przy jednym stole. Dodatkowymi przestrzeniami są: pomieszczenie dla zarządu i księgowości, ciche zakątki do spotkań oraz toaleta.

Wyzwaniami projektowymi był niski koszt aranżacji oraz krótki czas na realizację remontu. W tym czasie, reorganizację przeszły wszystkie kondygnacje z nowo projektowanymi studiami dźwiękowymi wraz z klatką schodową. Największą częścią remontu była jednak strefa parteru.

Projekt oprócz uporządkowania stref i funkcji na parterze obejmował także stworzenie specjalnych ścian działowych – nawiązujących do struktury przegród-ścian w budynkach 2b4 . Przewrotnie pozbawione zostały one wypełnienia w postaci izolacji akustycznej – chłonącej hałas.Zaprojektowno szkielety konstrukcji i uwypuklono jej walory estetyczne przez wypełnienie ich półtransparentnymi panelami z poliwęglanu. Poprzeczne podziały drewnianej konstrukcji z powodzeniem funkcjonują jako półki na książki, magazyny i segregatory.Przez ten zabieg wnętrze stało się bardziej przestrzenne. Aktywności w poszczególnych pomieszczeniach są lekko widoczne, światło od ogrodu przenika przez cały parter.

Szkielety oraz meble wykonano z drewna sosnowego lakierowanego bezbarwnie, panele wypełniające to półtansparentny poliwęglan, podłoga na parterze pokryta została szarą wykładziną kauczukową. Ściany pomalowano na biało, aby jeszcze dodać przestronności w poczekalni na ścianie zamontowano lustro. Do uzupełnienia wnętrza użyto typowych opraw oświetleniowych oraz zwyczajnych niedrogich mebli.

 

 

Lokalizacja
Warszawa, Polska
Autorzy
MFRMGR Architekci
Zespół
Marta Frejda, Michał Gratkowski, Jakub Róziewicz, Klaudia Zyza
Zdjęcia
Grzegorz Sztybel
Status projektu
zakończony w 2015
Powierzchnia
245 m²
Rok
2015
Udostępnij
Powrót do kategorii
Język
Pl / En
Social media