Pl / En
Lokalizacja
Warszawa, Polska
Autorzy
MFRMGR Architekci
Zespół
Marta Frejda, Michał Gratkowski, Waldemar Nowicki, Jarosław Urbański
Status projektu
pozwolenie na budowę
Rok
2016
Udostępnij

Nadbudowa R10

przebudowa kamienicy

Założeniem projektu jest pełna rewitalizacja obejmująca renowację elewacji i części wspólnych oraz nadbudowa budynku mieszcząca luksusowe powierzchnie mieszkalne. Projekt przyjmuje, że na jego realizacji skorzystają, oprócz nowych nabywców lokali, także dotychczasowi mieszkańcy kamienicy.

 

 

Pierwszym wrażeniem w kontekście projektu jest odnowiona elewacja frontowa budynku – pomalowana na elegancki, jasnoszary kolor, z dolną częścią obłożoną andezytem – kamieniem pochodzącym z małopolski, którym wyłożone są najbardziej reprezentacyjne budynki Śródmieścia Warszawy. Detale – jak ujednolicenie podziału okien na najniższej kondygnacji, czy jednolite szyldy reklamowe lokali usługowych podkreślą charakter kamienicy. Pozostałe elewacje budynku również poddane rewitalizacji, w założeniu będą jasnoszare.

Nowa brama wejściowa, wykonana na podobieństwo istniejącej, poprzez pełne przeszklenie wydziela półprywatną przestrzeń lokatorów. Dostęp do lokali mieszkalnych stanowią odrestaurowane klatki schodowe, z wprowadzoną nową jakością w postaci drewnianych lamperii, luster powiększających przestrzeń, przede wszystkim wind pozwalających dostać się na wyższe piętro oraz na poziom nadbudowy, mieszący pięć luksusowych apartamentów.

Zaproponowane mieszkania to wyjątkowe, dwukondygnacyjne przestrzenie z szerokimi oknami od frontu, pełnym przeszkleniem od strony podwórka i świetlików w dachach. Duże metraże dają klientom swobodę w kreowaniu nie tylko funkcjonalnych, ale i wyjątkowych, wielopoziomowych powierzchni mieszkalnych.

 

 

 

Lokalizacja
Warszawa, Polska
Autorzy
MFRMGR Architekci
Zespół
Marta Frejda, Michał Gratkowski, Waldemar Nowicki, Jarosław Urbański
Status projektu
pozwolenie na budowę
Rok
2016
Udostępnij
Powrót do kategorii
Język
Pl / En
Social media