Vegan Ramen Shop
japoński street food bar i sklep
Miejsce gdzie przyszło nam realizować projekt to dość nieciekawa przestrzeń przeznaczona na lokal usługowy zlokalizowany w bloku mieszkalnym z lat 90. Budynek ten jest obłożony styropianem i tanim tynkiem wszystko to dopełnia stolarką okienna z PCV.
Pionowe elementy wnętrza przecinają lewitujące na różnych wysokościach półki. Projekt odwołuje się do japońskiego surowego design’u. Posłużyliśmy się mnogością prawie identycznych elementów tworzących skomplikowaną całość. Wszystko to było stworzone bardzo prostymi środkami i materiałami.
Miejsce gdzie przyszło nam realizować projekt to dość nieciekawa przestrzeń przeznaczona na lokal usługowy zlokalizowany w bloku mieszkalnym z lat 90. Budynek ten jest obłożony styropianem i tanim tynkiem wszystko to dopełnia stolarką okienna z PCV.
Inwestorzy zdecydowali się na otwarcie lokalu dedykowanego miłośnikom wegańskiego ramenu. Wcześniej realizowali eventy na zasadzie tymczasowego pop up baru,w rożnych częściach miasta. Zachęceni sukcesami podjęli decyzję o kontynuowaniu konceptu w konkretnej stałej lokalizacji i zgłosili się do naszego biura. Udzieliliśmy im pomocy przy znalezieniu lokalu oraz opinii na temat potencjalnych możliwości realizacji w nich funkcji gastronomicznej. Lokal przy ul.Finlandzkiej najbardziej przypadł im do gustu z racji konkurencyjnej ceny najmu oraz bliskości dużych skupisk ludzkich o wyrafinowanym podniebieniu. Zostaliśmy poproszeni o przygotowanie projektu dla tej właśnie lokalizacji.
Wyróżniająca się we wnętrzu struktura “lewitujących półek” służy jako miejsce do jedzenia jak i miejsce ekspozycyjne. Jej układ jest odniesieniem do płaszczyzn ścian lokalu, oddziela kuchnię od sali i dzieli nią samą na mniejsze, klimatyczne przestrzenie. Zachęca gości do meandrowania między nimi. Duża wysokość pomieszczenia została w pełni wykorzystana na piętrzące się półki, które mocowane do gęsto rozstawionych, białych stalowych tyczek, tworzą atmosferę bambusowego lasu. Półki wykonane są ze sklejki liściastej lakierowanej bezbarwnie, mocowane do minimum 3 tyczek każda. Wyjątkiem są te mocowane przy ścianie. Tyczki rozparte są między sufitem jaki i podłogą w sposób przypominający budowlane stemple. Posadzka wyłożona jest szarymi płytkami gresowymi.
Aby zabezpieczyć strefę konsumpcji ściana od podłogi do wysokości lady wykończona jest lamperią z farby zmywalnej w kolorze cielistym, tworząc z podłogą wizualną całość. Na samych półkach zaczynających się od poziomu wzorku człowieka, eksponowane są produkty jak i rośliny doniczkowe typu bonsai, dodające wnętrzu naturalności. Różnego rodzaju ciekawe japońskie gadżety i komiksy „Manga” oraz produkty spożywcze. Bar wyposażono w proste stołki drewniane barowe dopasowane wysokością do lady. Lokal oświetlony jest oszczędnymi w wyrazie żarówkami zawieszonymi na kablach w oplocie. Na poziomie parteru oprócz sali konsumpcyjnej, lady baru i małej kuchni znajduje się też specjalnie wydzielona zmywalnia. Toalety dla gości I pomieszczenia personelu znajdują się na niższym poziomie do którego prowadzą widoczne na rzucie schody. Wejście do baru zaznaczone jest prostym neonem z logotypem. W sezonie letnim przed barem rozstawiany jest też ogródek.